Jeśli chcesz pomóc swojemu dziecku w nauce angielskiego, sprawdź 5 polecanych aplikacji i stron www do nauki języka. Telefon komórkowy czy tablet nie muszą być zmorą rodzica. Zaplanuj czas swojego dziecka na urządzeniach mobilnych tak, by nie został zmarnowany. Wykorzystaj potencjał i zainteresowania malucha oraz możliwości, które daje nam współczesny świat.

Nauka języka angielskiego to dzisiaj podstawa. Funkcjonujemy w świecie, w którym podróżowanie staje się coraz tańsze, niemal na wyciagnięcie ręki. Warto zwrócić uwagę, jak wiele anglojęzycznych słów zagościło na dobre w języku polskim. Twoje dziecko już za chwilę  rozpocznie przygodę z przedszkolem, a co za tym idzie również z językiem angielskim. Przygotuj go na ten moment i pomóż mu swobodnie rozwijać umiejętności językowe. Pomogą w tym aktywności, które na co dzień uwielbia. Zresztą sprawdź sama. Oto lista moich propozycji dla Twojego malucha.

BAJKI oglądane w oryginalnej wersji, jak Peppa Pig, Paw Patrol czy wiele innych.

SŁUCHANIE PŁYT w domu oraz w aucie z piosenkami w języku angielskim, np. Nursery rhymes.

PIOSENKI Z YOUTUBE’a, jak chociażby Super Simple Songs

Zobacz Super Simple Songs

LINGO KIDS – bezpłatna aplikacja dostępna w sklepie Play, która pozwala określić wiek dziecka i jego poziom znajomości języka. Ta aplikacja posiada mapę nauki, w której umieszczone zostały tematy do opanowania przez dziecko. Maluch uczy się języka angielskiego poprzez gry (ubierz misia, połącz, wskaż, etc.). Aplikacja posiada limity dzienne bezpłatnego korzystania z aplikacji.

LEARNING TIME WITH TIMMY by British Council – to aplikacja ze sklepu play, dostępna w dwóch wersjach: dla dzieci mniejszych i dzieci starszych. Gdy i zabawy prowadzi owieczka Timmy

Zobacz Learning Time with Timmy

LearnEnglishKids – to strona stworzona przez British Council, gdzie rodzic znajdzie animowane piosenki, historyjki i gry dla swoich dzieci. To strona zdecydowanie przeznaczona dla starszych dzieci przedszkolnych, a także we wczesnej edukacji szkolnej.  Na tej stronie nauczymy dziecko słuchania, pisania, czytania, słownictwa i podstaw gramatyki.

Zobacz LearnEnglishKids

A zatem, do dzieła!